O lokalitě

Lokalita

Věděli jste, že Opavě se říká bílá perla Slezska? Je to pro krásu tohoto města, ve kterém žije přes 56 tisíc obyvatel. Ale není jen jedna perla, je to celá šňůra perel! Náhrdelník, který tvoří krásné domy, kostely, náměstí a ulice, v nichž se narodily či žily mnohé známé osobnosti.

Takto se o krásách Opavy mluví a píše. A my bychom chtěli jednu tu perlu do pomyslného náhrdelníku jménem Opava přidat… Rezidence Bílá Perla má ambice stát se v Opavě atraktivním místem k životu a k těm nejlepším projektům v Moravskoslezském kraji.

Opava je statutární město. Leží v Opavské pahorkatině na řece Opavě a původně byla centrem Opavského knížectví, v letech 1742 až 1928 pak hlavním městem rakouského, resp. českého Slezska se zemskými úřady. Město Opava náleží ke starým sídelním územím. První svědkové osídlení pocházejí v archeologických nálezech již ze starší doby kamenné. Sídlí zde Zemský archiv, Slezské zemské muzeum, Slezské divadlo nebo Slezská univerzita, významnými památkami jsou např. konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie, kostel svatého Vojtěcha, radnice Hláska nebo kaple svatého Kříže. Každoročně se ve městě koná festival Bezručova Opava. Opava je stále se rozvíjejícím městem. Je ideálním místem pro bydlení vzhledem k velmi dobře rozvinuté infrastruktuře se širokou sítí obchodních center, služeb, kulturního vyžití, sportovišť a odpočinkových zón. Mezi další předností města patří dopravní dostupnosti do Ostravy, Polska a Jeseníků, kde je možné sportovat a relaxovat na čerstvém vzduchu.

Místo stavby

Původní využití lokality již dávno ztratilo svůj účel a nepatřilo mezi místa, na které by mohli být obyvatelé Opavy hrdí. Prostor opuštěných vojenských kasáren tak ustupuje novému záměru a potřebám rozvíjejícího se města. Výstavba rezidenčních domů citlivě naváže na stávající zástavbu rodinných a bytových domů. Nové bytové domy s parkovacími halami v suterénu, velmi dobrou dostupností obchodů, služeb, lékařů, základních a mateřských škol, jednoznačně poskytnou nový domov napříč všem generacím místních obyvatel i příchozích z blízkého okolí Opavy.

Doprava:

Autobusy – zastávky v bezprostřední blízkosti „Vančurova“, „Sluneční“, „Horovo náměstí“
Vlaky - vlakové nádraží „Opava Západ“ cca 100 m

Obchody:

Občanská vybavenost v bezprostřední blízkosti:

Zaujala Vás nabídka?

Napište nám skrze
kontaktní formulář

Zavolejte nám
na 800 400 600

Pošlete email
na info@trimexreality.cz